Idealne buty do wody

buty do wody - klapki

Wyjeżdżając na urlop czy wakacje często wybieramy morze lub jezioro. Lato sprzyja plażowaniu i nawet w Polsce temperatury bywają wysokie. Wśród akcesoriów do pływania, takich jak choćby maska do nurkowania, strój kąpielowy czy dmuchane zabawki powinny znaleźć się również buty do wody.

Takie obuwie jest bardzo przydatne w przypadku dorosłych, a przede wszystkim dzieci. Spędzając lato nad jeziorem musimy się liczyć z tym, że dno może być muliste, co zniechęca nieraz najmłodszych do korzystania z kąpieli.

Na co zwracać uwagę?

Dobre buty powinny być wykonane z solidnych materiałów. Istotne jest też aby szybko schły na słońcu, a przy tym nie straciły swoich walorów. Jeśli chodzi o podeszwę, buty do wody muszą mieć dosyć twardą podeszwę, aby nastąpienie na muszlę, czy spotkanie z wodnym zwierzęciem nie było nieprzyjemnością.

Sandały plażowe wykonane z plastiku mogą być dobrym wyjściem, jeśli zamierzamy spacerować brzegiem morza, ale nie chcemy moczyć tradycyjnego obuwia i narażać je na zniszczenie.

Mnogość fasonów, kolorów, dostosowanych do indywidualnych preferencji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Kupowanie butów do wody

Wybierając buty do wody przez internet sprawdźmy dokładnie rozmiar i rodzaj zapięcia, a także materiał z jakiego takie obuwie zostało wykonane. Dobre buty nie mogą kosztować kilku złotych, gdyż istnieje ryzyko, że nie przetrwają kontaktu z wodą. Lepiej jest wydać kilkanaście złotych więcej na sprawdzone sandały plażowe, czy buty do wody, niż tracić podwójnie.

W przypadku butów z plastiku trzeba szczególnie uważać, aby noga się nie odparzyła i nie powstały bolące pęcherze. Jeżeli bolą nas stopy lub są na nich bąble, należy pozbyć się takiej pary. Dobre buty zapewniają przede wszystkim komfort.

Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci. Sandały plażowe dla dzieci muszą być wykonane z nietoksycznego plastiku, czy też z innych bezpiecznych materiałów. Radość z pięknej pogody i plażowania będzie większa, gdy mamy odpowiednie buty do wody i możemy bezpiecznie eksplorować rodzime jeziora czy też egzotyczne morza.

Jadwiga Moń

Miłośniczka zwierząt. Pasjonatka dobrej kuchni. Mieszkam w Gliwicach.